حقوق و قوانین

توضیحات حقوقی:

سایت مرجعدانش مهندسی ارزش ایران (ایران ولیو) تحت مالکیت "مؤسسه پیرانو بین‌الملل" با شماره ثبت 26744 راه اندازی گردیده و کلیه حقوق آن متعلق به این مؤسسه است.

کلیه دریافتهای مالی آنلاین از طریق کارت اعتباری شبکه شتاب، طی قرارداد منعقده با شرکت سامان پرداخت (متعلق به بانک سامان) انجام می‌پذیرد.

پایگاه الکترونیکی ایران ولیودر ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایرانی زیر نظر معاونت امور مطبوعات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

قوانین:

سیاست‌ها و رهنمودهای رسمی ایران ولیو بر پنج اصل بنیادین استوارند. پنج اصلی که ویژگی‌های ایران ولیو را تعریف می‌کنند:

ایران ولیو، مرجعی است که ویژگی‌های مهندسی ارزش با نگاه مدیریت دانش را در خود ترکیب کرده‌است. ایران ولیو نه مجموعه‌ای از مقالات مرجع، نه سکوی سخنرانی، نه روزنامه، نه یک فضای وب رایگان، نه ارائه‌کننده فضای آن‌لاین، نه یک مشت مطلب بیهوده، نه محل یادگاری‌نویسی، نه تمرین آشوب و دموکراسی و نه یک لینک‌دانی است. همچنین تجربه‌ها و دیدگاه های شخصی هم جایی در ایران ولیو ندارند. تمام هم و غم متولیان بر صحت مطالب استوار است.

ایران ولیو دیدگاهی بی‌طرف دارد. یعنی ما در ایران ولیو کوشش بر آن داریم تا مقالات تنها یک دیدگاه خاص را تبلیغ نکنند، بلکه به تمام دیدگاه ها در مورد هر موضوع بپردازند. گاهی این کار مستلزم بیان کردن چندین دیدگاه مختلف و گسترش هریک به حد کافی است؛ تا کاربر بداند هر دیدگاه از کدام منبع می‌آید و هیچ دیدگاهی نباید به عنوان «حقیقت محض» یا «بهترین دیدگاه» معرفی شود. برای رسیدن به چنین هدفی، آوردن منابع معتبر و قابل استناد در هر جای ممکن و به خصوص در موضوع‌های مورد اختلاف، ضروری است.

ایران ولیو بنا به تعریف، محتوای آزاد شمرده می‌شود. بنابراین تمام محتویات آن با ذکر منبع قابل دسترسی است. یعنی می‌توان آنها را بر اساس مجوز مزبور پخش کرد یا به آنها پیوند داد.

ایران ولیو خود را حافظ اطلاعات محرمانه اشخاص حقیقی و حقوقی دانسته و از در اختیار گذاشتن اطلاعات خود به دیگران شدیداً اجتناب می‌کند.

قوانین ایران ولیو تغییر ناپذیر نیستند، البته جز پنج قانونی که در این مطلب تشریح شده‌اند. در انتقال نظرات خود، ما را یاری دهید. زیرا این شوق و همراهی است که باید به عنوان هدف شناخته شود. کامل بودن لازم نیست.